Na današnji dan, polufinale kupa HNS, Bjelovar-Hajduk 0:3

Objavljeno: 02. 05. 2020.

NK Bjelovar: Fanton, Makopek-Pušec, Atlija, Nikolić, Jaković, Bonevski (68' Barešić), Rajić (88' Kunštek D.), Jakšić (88' Đipalo), Frčko (86' Šepoval), Kos (80' Šotola), Tominac. Knežević M. i Adžam nisu ulazili u igru. Trener: Marko Ćurić

NK Hajduk: Matijaš, Budalić (66' Vidović), Čančar, Barišić, Batarelo, Pasariček, Simonović, Rakić (75' Nejašmić), Skorup (81' Vuletić), Teklić (63' Krajina), Kovačević (58' Vujčić). Ninčević i Topić nisu ulazili u igru. Trener: Mario Despotović

• 76' 0:1 Skorup
  • 84' 0:2 Vujčić
  • 92' 0:3 Čančar

Na današnji dan 02. svibnja 2017. godine na gradskom stadionu u Bjelovaru juniori Bjelovara odigrali su uzvratnu utakmicu polufinala Hrvatskog Nogometnog kupa protiv Hajduka iz Splita.

U prvoj utakmici koja se igrala dva tjedna ranije u Splitu juniori Bjelovara odigrali su odličnu utakmicu u kojoj su bili ravnopravan protivnik. U prvom poluvremenu juniori Hajduka igrali su uz pomoć vjetra i stvorili nekoliko odličnih šansi. Na samom kraju prvog poluvremena u 44. minuti, akcijom preko desnog krila dolaze do vodstva od 1:0. U drugom poluvremenu igrači Bjelovara koriste pomoć vjetra i dominiraju terenom te na kraju utakmice u 93. minuti dolaze do pogotka. Nakon centaršuta Jakšića iz kornera, golman Matijaš griješi i pada s loptom u gol za konačnih i pravednih 1:1.

Dobrom igrom u Splitu juniori Bjelovara potakli su domaće navijače da dupkom ispune gradski drvenjak na kojem se okupilo 800-tinjak gledatelja.

Domaći teren i prepune tribine stvorili su dodatan pritisak na juniore Bjelovara koji su cijelo prvo poluvrijeme imali podređenu ulogu, ali na poluvrijeme se odlazi rezultatom 0:0 koji je vodio juniore Bjelovara u finale. Početkom drugog poluvremena u 50-oj minuti Jaković oduzima loptu neopreznoj obrani Hajduka i sam izlazi pred vratara i šutira pored lijeve vratnice. Šteta, bila je to prilika utakmice!

U nastavku utakmice Hajduk je imao inicijativu bez pravih šansi do 75. minute kada sudac dosuđuje pomalo dvojben prekršaj. Igrač Hajduka Vidović prima loptu na vrhu šesnaesterca i odlazi od gola kada na njega natrčava Jaković i sudac bez razmišljanja dosuđuje kazneni udarac. Siguran izvođač bio je Skorup. Do kraja utakmice juniori Hajduka postižu još dva pogotka i rezultatom 3:0 odlaze u finale kupa.

U finalu u Ludbregu juniori Hajduka osvojili su juniorski kup pobijedivši ekipu GNK Dinamo Zagreb 2:2 (6:4). Utakmica je završila neriješenim rezultatom, a nakon izvođenja udaraca s 11m uspješniji su bili juniori Hajduka.

Kada govorimo o kvaliteti ove generacije juniora Bjelovara treba napomenuti da protiv Hajduka nisu igrali Vedran Furmek koji je na polusezoni otišao u Mladost iz Ždralova i Marko Čupić koji je otišao u Slaven Belupo. Da su se ozlijedili kapetan Nino Majdandžić i Bruno Adžam te da su Alessandro Kos i Franjo Jaković igrali pod temperaturom i virozom.

Na žalost bila je to još jedna generacija juniora Bjelovara koja se nije afirmirala u seniorskom nogometu. Trenutno u Bjelovaru igraju samo dva igrača iz te generacije, Alessandro Kos koji se bori za standardno mjesto u ekipi i Franjo Jaković koji se vratio u Bjelovar nakon nekoliko sezona u niželigaškom nogometu, ali još nema službenih nastupa.

NK HAJDUK       NK BJELOVAR
PREZIME IME RANG KLUB PREZIME IME RANG KLUB
Matijaš Davor 1. LIGA Belgija Fanton Juraj 4. HNL Bilogora 91
Barišić Branimir 2. HNL Šibenik Makopek Filip 6. LIGA Njemačka
Čančar Petar / / Atlija Ivan 6. LIGA Njemačka
Rakić Josip 2. HNL Dugopolje Nikolić Marin 3. HNL Mladost Ž.
Batarelo Ivica 2. HNL Hajduk II Jaković Franjo 3. HNL Bjelovar
Nejašmić Darko 1. HNL Hajduk Rajić Marijo odustao -
Pasariček Luka 2. HNL Dragovoljac Šepoval Jurica 6. LIGA Skok S.
Skorup Dino 2. HNL Hajduk II Jakšić Mateo 3. HNL Mladost Ž.
Delić Ivan 1. HNL Istra 1961 Frčko Branimir 5. LIGA Lasta G.
Teklić Tonio 1. HNL Varaždin Kos Alessandro 3. HNL Bjelovar
Kovačević Ante 3. HNL Primorac Tominac Mate 3. HNL Kurilovec
Ninčević Ivan 2. HNL Dugopolje Kovačević Pavao 5. LIGA Jadran Gunja
Vuletić Nikola 3. HNL Urania Barešić Luka odustao -
Budalić Bruno 2. HNL Dugopolje Adžam Bruno odustao -
Krajina  Ivan SERIA D Italija Bonevski Daniel 2. LIGA Makedonija
Vujčić Ivan 3. HNL Uskok Kunštek Domagoj 5. LIGA Trnski N.R.
Vidović Karlo 2. HNL Solin Šotola Davor 5. LIGA Bilo P.
Simonović Zdravko 3. HNL Lučko Đipalo Siniša 4. LIGA Ferdinandovac

Juniori NK Bjelovar