Na današnji dan, polufinale kupa HNS, Bjelovar-Hajduk 0:3

NK Bjelovar: Fanton, Makopek-Pušec, Atlija, Nikolić, Jaković, Bonevski (68' Barešić), Rajić (88' Kunštek D.), Jakšić (88' Đipalo), Frčko (86' Šepoval), Kos (80' Šotola), Tominac. Knežević M. i Adžam nisu ulazili u igru. Trener: Marko Ćurić

NK Hajduk: Matijaš, Budalić (66' Vidović), Čančar, Barišić, Batarelo, Pasariček, Simonović, Rakić (75' Nejašmić), Skorup (81' Vuletić), Teklić (63' Krajina), Kovačević (58' Vujčić). Ninčević i Topić nisu ulazili u igru. Trener: Mario Despotović

• 76' 0:1 Skorup
  • 84' 0:2 Vujčić
  • 92' 0:3 Čančar

Na današnji dan 02. svibnja 2017. godine na gradskom stadionu u Bjelovaru juniori Bjelovara odigrali su uzvratnu utakmicu polufinala Hrvatskog Nogometnog kupa protiv Hajduka iz Splita.

U prvoj utakmici koja se igrala dva tjedna ranije u Splitu juniori Bjelovara odigrali su odličnu utakmicu u kojoj su bili ravnopravan protivnik. U prvom poluvremenu juniori Hajduka igrali su uz pomoć vjetra i stvorili nekoliko odličnih šansi. Na samom kraju prvog poluvremena u 44. minuti, akcijom preko desnog krila dolaze do vodstva od 1:0. U drugom poluvremenu igrači Bjelovara koriste pomoć vjetra i dominiraju terenom te na kraju utakmice u 93. minuti dolaze do pogotka. Nakon centaršuta Jakšića iz kornera, golman Matijaš griješi i pada s loptom u gol za konačnih i pravednih 1:1.

Dobrom igrom u Splitu juniori Bjelovara potakli su domaće navijače da dupkom ispune gradski drvenjak na kojem se okupilo 800-tinjak gledatelja.

Domaći teren i prepune tribine stvorili su dodatan pritisak na juniore Bjelovara koji su cijelo prvo poluvrijeme imali podređenu ulogu, ali na poluvrijeme se odlazi rezultatom 0:0 koji je vodio juniore Bjelovara u finale. Početkom drugog poluvremena u 50-oj minuti Jaković oduzima loptu neopreznoj obrani Hajduka i sam izlazi pred vratara i šutira pored lijeve vratnice. Šteta, bila je to prilika utakmice!

U nastavku utakmice Hajduk je imao inicijativu bez pravih šansi do 75. minute kada sudac dosuđuje pomalo dvojben prekršaj. Igrač Hajduka Vidović prima loptu na vrhu šesnaesterca i odlazi od gola kada na njega natrčava Jaković i sudac bez razmišljanja dosuđuje kazneni udarac. Siguran izvođač bio je Skorup. Do kraja utakmice juniori Hajduka postižu još dva pogotka i rezultatom 3:0 odlaze u finale kupa.

U finalu u Ludbregu juniori Hajduka osvojili su juniorski kup pobijedivši ekipu GNK Dinamo Zagreb 2:2 (6:4). Utakmica je završila neriješenim rezultatom, a nakon izvođenja udaraca s 11m uspješniji su bili juniori Hajduka.

Kada govorimo o kvaliteti ove generacije juniora Bjelovara treba napomenuti da protiv Hajduka nisu igrali Vedran Furmek koji je na polusezoni otišao u Mladost iz Ždralova i Marko Čupić koji je otišao u Slaven Belupo. Da su se ozlijedili kapetan Nino Majdandžić i Bruno Adžam te da su Alessandro Kos i Franjo Jaković igrali pod temperaturom i virozom.

Na žalost bila je to još jedna generacija juniora Bjelovara koja se nije afirmirala u seniorskom nogometu. Trenutno u Bjelovaru igraju samo dva igrača iz te generacije, Alessandro Kos koji se bori za standardno mjesto u ekipi i Franjo Jaković koji se vratio u Bjelovar nakon nekoliko sezona u niželigaškom nogometu, ali još nema službenih nastupa.